Apsis Kontrol Sistemleri

Artık Her Şey Kontrol Altında
Optik Port APS 1107
Optik Port Sayaç Okuyucu
APSİS APS1107  Optical Probe
(APSİS OPTİK PORT)
NOT :(Piyasada taklit ürünlerimiz mevcuttur, Uzakdoğu menşeili değildir. Tamamiyle Türk Malıdır ve Apsis Markasıyla üretilmektedir.
lütfen benzeri ürünlere tevessül etmeyiniz...)


Elektrik sayaçlarında RS 485 haberleşme çıkışının kullanılamadığı durumlarda, sayaç değerlerini, sayacın optik portundan  okuyabilmek için kullanılır.

Optik Port, IEC1107, IEC61107, IEC62107 standardında Tedaş onaylı elektronik elektrik sayaç endeksörleri için özel olarak geliştirilmiş RS232 Optik Port.

Optik portu bulunan, IEC standartlarına uygun, bütün, monofaze ve trifaze elektrik sayaçlarının endeks değerlerini uzaktan okuyabilmek için CEG 100 Ethernet Gateway ve CGG 100 GPRS Gateway`lerle uyumlu olarak çalışacak şekilde üretilmektedir.
Optik port ve CEG100 ethernet gateway birlikte kullanıldığında;
sayaç bilgilerini, hem dünyanın herhangi bir yerinden hem de sayacın bulunduğu yerde lokal ağdan bilgisayarınızda izleyebilir, endeks değerlerini istediğiniz zaman aralıklarıyla bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.
Gerek lokal ağdan , gerekse uzaktan izleme yapacağınız  bilgisayarınızda gerekli olan GEPA PC SUIT programı ücretsiz verilmektedir.

Optik port ve CEG 100 Ethernet gateway  ADSL Modem üzerinden internet erişimi olan her yerde Elektrik sayacı ile birlikte aynı anda hem Reaktif güç kontrol rölenizi hem enerji analizörlerinizi, hem de varsa  bütün aşırı akım rölelerinizi izleyebilir, sayaçlar hariç diğerlerinin ayar değerlerini değiştirebilir.
Reaktif güç rölelerinin yanından yaptığınız tüm işlemleri uzaktan da yapabilirsiniz.
Aşırı Akım rölesi bulunan yerlerde ise Rölenin ayar değerlerini uzaktan değiştirebilir, Arıza kayıtlarını görebilir,osilografik kayıtları bilgisayarınıza kaydedebilir, Rölenin bağlı olduğu kesiciyi isterseniz uzaktan açıp kapayabilirsiniz.

ADSL Modem le internet erişimi olmayan yerlerde , CGG 100 GPRS Gateway kullanarak aynı işlemler gerçekleştirilir.ÖNEMLİDİR.
Optik Portlarımız, kesinlikle Uzak Doğu menşeili değildir. Tamamiyle Türk Malıdır ve Apsis Markası altında tarafımızdan üretilmektedir.


APSİS IEC1107, IEC61107
Zero-Power Apsis Optical Probe with the RS232 PC standard   
female d-subminiature-9 connector 
 
The APS1107 model Zero Power IEC1107 Optical Probe is a infra-red light bi-directional RS232 interface. It satisfies optically isolated communication between host computer and meters as specified in International Standards  IEC1107, IEC61107.

The probe derive all necessary power from  the computer serial port so it requires no power supply.

Specifications:
Optical Part
Optical                           Conforms to IEC 1107, IEC61107
Fastening                       Magnetic adhesion conforming to IEC1107, IEC61107
Mechanical                     High impact black ABS housing, dimensions conforming to IEC1107
Electrical Part
Signal Levels                  Compatible with EIA232D and V28
Maximum Data Rates      19,200 bits/sec
Connector                      9-pin d type female wired to IBM-PC standard
Power Supply                Not required – power derived from host port
Cable                             2 meter extra-flexible cable

Optical Probe is Made in Turkey ...